Zajęcia w Kolorowych Kredkach

teatralne

bo wspaniale rozwijają wyobraźnie dziecka

język angielski, hiszpański

bo metodycy nauczania języków obcych zgodnie twierdzą, iż edukacja językowa jest bardzo korzystna dla rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym.

taneczne Małe kroczki

Wszystkie nasze aktywne maluchy zapraszamy na zajęcia taneczno – ruchowe .

Zajęcia poprzez dużą dawkę ruchu i zabawy mają na celu poznanie pierwszych kroków tanecznych, odkrycie radości płynącej z zabawy w gronie rówieśników, wyrobienie poczucia rytmu i płynności ruchów oraz rozwinięcie indywidualnych zainteresowań dziecka.

Zajęcia łączą ze sobą elementy tańca towarzyskiego, ludowego oraz klasycznego.

ceramiczne

bo kreatywność i wrażliwość to bezcenny potencjał każdego malucha. Dzieciaki mają okazję przekonać się o własnej mocy sprawczej, zobaczyć w prosty sposób jak można kreować rzeczywistość. Tak bardzo sensualna aktywność rozwija także w rewelacyjny, niejednokrotnie terapeutyczny sposób jeden z podstawowych zmysłów którymi dzieci poznają świat – zmysł dotyku.

warsztaty kulinarne Kolorowa kuchnia

bo nic tak nie rozwija jak praktyczne doświadczanie. Dzieci maja możliwość uczestniczyć w przygotowania posiłku, uczą się w sposób   samodzielny i bezpieczny funkcjonować w kuchni . Jedno z wielu wzmocnień, które otrzymują na warsztatach to poczucie własnej wartości i wiara we własne siły. Przedszkolaki poznają jak kolorowo, zdrowo i wesoło może być w kuchni …

logopedyczne

bo prawidłowy rozwój mowy sprawia iż dziecko osiąga sukcesy w dalszym zdobywaniu i poznawaniu świata

umuzykalniające

mają na celu wspomaganie rozwoju dziecka na różnych płaszczyznach. Stosowane ćwiczenia wpływają na poprawę koncentracji, pamięci. Zabawy muzyczno- ruchowe, gra na instrumentach perkusyjnych rozwija zarówno małą, jak i dużą motorykę oraz koordynację ruchową. Poprzez wspólne muzykowanie dzieci szybciej się integrują i łatwiej nawiązują kontakty społeczne. Ponadto nabywają zdolności typowo muzyczne takie jak; poczucie rytmu, umiejętności śpiewania, rozwój słuchu społecznego.

AIKIDO

bo warto dbać o harmonijny rozwój dziecka od najmłodszych lat

basen

bo koordynacja ruchowa jest ważnym elementem edukacji przedszkolaka. Rozwój ruchowy jest ściśle związany z rozwojem poznawczym, emocjonalnym i społecznym

pomoc psychologiczna

Przedszkole Kolorowe Kredki otwarte jest od 7:00 do 17:00, od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.