Nasza kadra

 

Magdalena RauerMagdalena Rauer

Dyrektor przedszkola, właściciel

Mgr pedagogiki socjalno-opiekuńczej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i dyrektor prywatnego przedszkola Kolorowe Kredki w Tychach. Wykładowca w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Chorzowie. Pedagog z doświadczeniem, pracę z dziećmi podejmowała już jako studentka. Mama 7-letniego Filipa i rocznego Franciszka. Podróżnik z zamiłowania. Posiadaczka niewyczerpalnych pokładów pozytywnej energii. Drzemie w niej artystyczna dusza, której co jakiś czas pozwala się odezwać.

 

Magdalena Przybyła

Pedagog, nauczyciel wychowawca, właściciel

Mgr pedagogiki resocjalizacyjnej z profilaktyką społeczną Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, absolwentka studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego wydział w Cieszynie w zakresie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Pedagog z doświadczeniem w pracy z dziećmi. Kobieta w ciągłym ruchu. Kiedy siedzi, intensywnie myśli jak w stu procentach wykorzystać płynący czas. Teatr…to jej największe doświadczenie z dzieciństwa. Dziewięć wspaniale spędzonych lat w Teatrze Lalkowym to niezapomniane chwile i pasja do dziś. Mama 7-letniej Hani i półrocznego Ignasia.

 

 

 

  Sylwia RauerSylwia Rauer

Nauczyciel wychowawca

Mgr filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, absolwentka studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie na Wydziale Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach na kierunku wychowanie przedszkolne. Filolog i nauczyciel polonista z wykształcenia, pedagog z powołania, artysta plastyk z zamiłowania. Jest wulkanem energii i dobrego humoru. Uwielbia pływać, biegać i jeździć na rowerze. Praca z dziećmi to jej pasja. Potrafi dostrzec drzemiące w maluchach talenty i wielki potencjał artystyczny wykorzystując charakterystyczną dla dzieci potrzebę poznania świata, ogromną chęć tworzenia oraz ich radosną, nieograniczoną wyobraźnię.

 

 

Małgorzata BesserMałgorzata Besser

Nauczyciel wychowawca

Mgr pedagogiki (specjalność wychowanie przedszkole i pedagogika wczesnoszkolna), absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. kard. A. Hlonda w Mysłowicach. Zawsze uśmiechnięta, pełna nowych pomysłów, do wszystkiego co kocha podchodzi z pasją. Lubi czytać, podróżować, jeździć na rowerze, uwielbia nowe przygody, miłośniczka zwierząt – szczególnie upodobała sobie koty. Gra na gitarze oraz na organach. W pracy uwielbia działać na przekór schematom i przecierać nowe szlaki. W dzieciach najbardziej kocha ich nieprzewidywalność!

 

Maria DłucikMaria Dłucik

Instruktorka tańca

Malmo Univesity w Szwecji – stypendysta programu Erasmus, kierunek: International Migration Ethnic Relations. Wyższa Szkoła Europejska im. ks. J. Tischnera w Krakowie, kierunek: Socjologia. Młoda, energiczna, pełna wiary w to co robi studentka socjologii. Miłośniczka tańca towarzyskiego i ruchu. Otwarta na nowe style taneczne. Swoją taneczną przygodę rozpoczęła w formacji tańca współczesnego, później był taniec towarzyski i balet. Od niedawna zajmuje się także tańcem ludowym, pod okiem profesjonalnych instruktorów trenuje w zespole Silesianie. Taniec stał się jej pasją i to właśnie jemu poświęciła dużą część swojego życia. Uwielbia dzieci, a praca z nimi daje jej wielką satysfakcje i radość. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła prowadząc zajęcia taneczno-ruchowe w świetlicy socjoterapeutycznej oraz będąc szczęśliwą ciocią 3- letniego Kubusia. Wakacje spędza zawsze aktywnie, pełniąc rolę opiekuna kolonijnego i instruktora na wyjazdach tanecznych. Jest w trakcie uzyskiwania certyfikatu instruktora Zumby oraz szkolenia organizowanego przez WOM dotyczącego tańców ludowych.

 

Małgorzata GruszczyńskaMagdalena Gruszczyńska

Mgr psychologii

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Absolwentka Kursu Podyplomowego przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty, od 10 lat pracuje z dziećmi i ich rodzicami wspierając ich w rozwoju swoich pociech. Prywatnie mama 9-letniego Filipa i 3-letnich bliźniaków: Karola i Leona.

 

 

Mateusz KrawczykMateusz Krawczyk

Plastyk i ceramik 

Opiekun pracowni plastycznej na Warsztatch Terapii zajęciowej w Chorzowie w latach 2009-2010. Założyciel pracowni ceramicznej oraz warsztatów edukacji twórczej dla najmłodszych w Bieruńskim Ośrodku Kultury. Uczestnik projektu „Muzyka dźwięków ziemi” przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Wyróżniony przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej w 2007 roku.

 

Sonia PaluchSonia Paluch

nauczyciel metodą suzuki

W 2011 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno- Instrumentalnym na kierunku skrzypce. Obecnie jest studentką trzeciego roku muzykoterapii. Od trzech lat pracuje w Akademii Suzuki przekazując swą wiedzę z zakresu gry na skrzypcach młodym miłośnikom muzyki .